نصب اکتیودایرکتوری

نصب و راه اندازی شبکه دامین و اکتیودایرکتوری در اصفهان


اکتیو دایرکتوری چیست و چه کاربردی دارد؟

اکتیو دایرکتوری یکی از سرویس های ویندوز سرور است که یک روش طراحی ساختار دایرکتوری در سازمان ایجاد میکند. قبل از نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری ابتدا لازم است که ساختار , زیر ساختها و نیازهای سازمان مورد بررسی قرار گیرند. برای مثل برخی شرکت های کوچکتر دارای شبکه ای متمرکز هستند که در یک نقطه کانونی به هم متصل اند. اما برخی شرکتها و سازمانهای بزرگ دارای چندین شعبه هستند که هر شعبه دارای ساختار جداگانه نسبت به بقیه عمل میکند. در این سازمان ها اکتیو دایرکتوری میتواند به کمک مدیرین برای ایجاد ساختاری قدرتمند به منظور تمرکز دهی به شبکه عمل کند.

این سازمانها به ساختاری غیر متمرکز نیاز دارند تا بتواند شبکه ها و کاربرانشان را مدیریت کنه. اکتیو دایرکتوری سرویسی است که برای مدیران کار تمرکز دهی و مدیریت کاربران را انجام میدهد. به سروری که اکتیو دایرکتوری بروی آن اجرا میشود دامین کنترلر میگوییم.

زیرساخت مورد نیاز راه اندازی اکتیو دایرکتوری چیست؟

سرویس اکتیو دایرکتوری به دو سرویس DNS , DHCP نیازمند است تا بتواند شبکه ها را به هم مرتبط کند. این سرویس ها به شبکه شرکت سرعت , نظم و دقت میبخشد و بستری را فراهم می آورد که براحتی بتوان شبکه را مدیریت کرد. تمام کاربران , پرینترها و داده های به اشتراک گذاشته در این بخش قرار میگیرند.

راه اندازی شبکه دامین

برای داشتن یک شبکه پویا باید بهترین شرکت فعال در زمینه شبکه های کامپیوتری مشاور شما باشند. در اصفهان ما میتوانیم در نصب ویندوز سرور و سرویس های مختلف آن به شما کمک کنیم.

داده پردازی اصفهان نت فعال در حوضه شبکه های رایانه ای در اصفهان ارائه دهنده همه خدمات ویندوز سرور , نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری و شبکه دامین است.

هنوز نظری داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *