دیدن مصرف اینترنت اصفهان

کنترل مصرف اینترنت


مدیریت اینترنت مصرفی کارکنان:

در سازمانهای امروزی بدلیل استفاده گسترده کارمندان از وب برای انجام امور کاری , بالا بودن سرعت و کیفیت اینترنت موجود در سازمان بسیار مهم است پس کنترل مصرف ترافیک اینترنت کارمندان از این جهت اهمیت بسیاری دارد. بسته به گستردگی کارها و سازمان , مدیران با صرف هزینه های زیاد اقدام به خرید نوعی از اینترنت میکنند. زیرا مدیران آی تی شرکتها به علت گران بودن پهنای باند , سعی میکنند اینترنتی تهیه کنند که نسبت به کار روزانه , بتواند جوابگوی کارمندان باشد.

در این بین کافیست که تعدادی از کاربران به کارهایی غیر از امور روزانه شرکت , با استفاده از پهنای باند مشغول شوند. مسلما دیگران به مشکل پایین بودن کیفیت و سرعت برمیخورند. شما میتوانید از نرم افزارهای موجود
( برگرفته از سایت دیجیتو) در بازار بهره ببرید.  داده پردازی اصفهان نت میتواند در بحث مدیریت پهنای باند مصرفی کارمندان به سازمان شما کمک کند زیرا با صرف هزینه بسیار ناچیز شما میتوانید از تمامی مزایای این خدمت بزرگ برخوردار شوید.

کنترل اینترنت وای فای
کنترل مصرف اینترنت
دیدن مصرف اینترنت با میکروتیک

انواع مدیریت مصرف در تجهیزات و نرم افزارها کدامند؟

برای کنترل اینترنت مصرفی کاربران میتوانیم از راه های گوناگونی استفاده کنیم. انتخاب بهترین روش به نوع دستگاهی که کاربر با آن کار میکند و پیچیدگی شبکه بستگی دارد. در ذیل ما چند روش را معرفی میکنیم:

کنترل پهنای باند ( اینترنت) مصرفی در شرکت :

برای کنترل مصرف ترافیک اینترنت یک شرکت با داشتن چندین کاربر چه کارکنان با کامپیوتر در حال کار باشند چه به صورت وای فای از طریق گوشی به اینترنت متصل باشند. بهترین روش نصب و راه اندازی یک روتر بورد میکروتیک هستش که براحتی میتونه مدیریت حجم مصرف اینترنت کاربران شبکه را بر عهده بگیره. با قراردادن یک روتر میکروتیک میتوان در لحظه و از طریق ذخیره لاگ ها میزان ترافیک مصرفی کاربران را به تفکیک مشاهده نمود.

با ایجاد و راه اندازی سرویس hotspot بروی میکروتیک نیز میتوان برای هرکار در ۲۴ساعت مقدار محدودی ترافیک اینترنت با پهنای باند مشخصی را تعریف نمود. در این روش نیازی به استفاده از نرم افزار مدیریت مصرف ترافیک اینترنت نیز نخواهید بود.

مدیریت مصرف اینترنت وای فای :

برای اینکار برخی از مودمهای پیشرفته امکاناتی را دارند که در کنترل اینترنت مصرفی کاربران کاربرد دارد. اگر مودم شما دارای این امکان نبود میتوانید با خرید یک اکسس پوینت مصرف حجم اینترنت را مشاهده کنید . همچنین میتوانید از نرم افزار مدیریت مصرف اینرنت کاربران استفاده کنید.

در گوشی های اندروید میتوانید به قسمت تنظیمات و بخش مصرف داده data usage سر بزنید و مقدار مصرف اینترنت از طریق سیم کارت یا وای فای را برای مدت یکماه یا بیشتر مشاهده کنید.

مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز :

برنامه های زیادی برای ویندوز وجود دارند که مدیران میتوانند از آنها برای کنترل مصرف اینترنت و شبکه در شرکت استفاده کنند. اما همانطور که گفته شد بهترین روش برای یک شرکت استفاده از خدماتی است که روتر میکروتیک ارائه میکند.

اگر بدنبال استاندارد سازی شبکه کاربران خود از طریق علمی هستید میتوانید به شرکت خدمات شبکه اصفهان نت اعتماد کنید.

مدیریت پهنای باند مصرفی کارکنان در اصفهان:

خدمات مختلف داده پردازی اصفهان نت در زمینه مدیریت اینترنت مصرفی شرکتها باعث شده است که به یکی از بهترین مراجع شبکه در اصفهان تبدیل شود از این جهت ما برخی از مزایای خدمات کنترل مصرف اینترنت کاربران توسط داده پردازی اصفهان نت عبارتند از:

کنترل مصرف اینترنت

با استفاده از این امکان میتوانید موارد مصرف اینترنت را ببینید.

میتوانید بسته به کاربری , سرعت و حجم اینترنت مصرفی توسط هرکاربر را مشخص کنید زیرا لازم نیست همه از یک کیفیت برخوردار باشند.

ساعت و تاریخ متصل شدن هرکاربر به اینترنت را مشخص کنید.

تعریف چند سایت خاص که کارهای روزمره در آنها انجام میشود.کاربر به غیر از این سایتها به سایت دیگری متصل نمیشود.

فیلتر کردن یک سایت برای کاربر مثلا سایت گوگل را فیلتر میکنیم تا کارمند ما نتواند عبارتی را جستجو کند.

متصل کردن شرکت به چند خط اینترنت. سرعت را بالا میبرد هم در صورت قطعی یک خط  اینترنت میتواند از خطوط دیگر وارد شرکت شود.

برای مثال میشود مدیر شرکت را به یک خط اختصاصی اینترنت متصل کرد.

برای اطمینان بیشتر از امنیت استفاده از اینترنت در شرکت , میتوان vpn server راه اندازی نمود.

هنوز نظری داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *