آیا میدانید اکسس پوینت چیست و چه کاربردی دارد؟

 اکسس پوینت چیست ؟ اکسس پوینت یا Wireless Access Point که به فارسی به معنی نقطه دسترسی می باشد نام یکی از تجهیزات شبکه است که در شبکه های بی سیم مورداستفاده قرار میگیرد. به این تجهیزات شبکه در اختصار Ap یا  WAP هم میگویند. اکسس پوینت دستگاه هغا را از طریق شبکه بی سیم به هم متصل میکند.

به شبکه هایی با اکسس پوینت ها به هم متصل می شوند به جای LAN Wireless,  LAN یا WLAN میگویند.  Access Point ها را معمولا به شکل AP نمایش می دهند , این دستگاه ها میتوانند شبکه کابلی را به استفاده از امواج رادیویی به بی سیم تبدیل کنند یا امواج رادیویی را بگیرند و دوباره با قدرت بیشتری پخش کنند. معمولا از AP ها در شبکه های کوچک و یا شبکه های عمومی اینترنتی برای ایجاد Hot Spot استفاده می شود. اگر برای نصب و راه اندازی اکسس پوینت بدنبال نصاب اکسس پوینت و مودم هستید با ما تماس بگیرید.

اینکه اکسس پوینت چیست و چه کاربردی دارد را با یک مثال ساده توضیح میدهیم: گاهی ممکن است که در خانه یا شرکت قدرت wifi مودم خیلی کم باشد به دلیل بزرگی ساختمان. در این مورد میتوانید با خرید یک اکسس پوینت مناسب wifi را با قدرت بیشتری در دسترس داشته باشید.

توضیح مختصر از کار اکسس پوینت

  همه دستگاه هایی که ما در خانه و شرکت داریم و به عنوان مودم adsl یا وایمکس میشناسیم و دارای توانایی ایجاد شبکه wifi هستند , به نوعی اکسس پوینت اند. به دلیل کوچکی شبکه مورد استفاده این نوع تجهیزات بروی روی بورد مودم پیاده سازی شده اند.

فن آوری مورد استفاده اکسس پوینتها استاندارد یکسانی دارد اما در شبکه های بزرگنر از تجهیزاتی با سرعت و قدرت بیشتری استفاده میگردد. توجه داشته باشید که امواج و نویزها روی عملکرد این دستگاه تاثیر منفی میگذارد و وجود یک دیوار در خانه تا ۳۰درصد از قدرت دستگاه کم میکند. برای قوی کردن wifi میتوانید از یک تجهیز اکسس پوینت جداگانه استفاده کنید.

 

انجام تنظیمات اکسس پوینت و شبکه در اصفهان:

داده پردازی اصفهان نت برای تامین همه نیازهای مشتریان عزیز اقدام به کانفیگ شبکه در اصفهان میکند. کانفیگ تجهیزات شبکه در اصفهان تخصص کارشناسان این مجموعه است. تجهیزات متنوعی توسط کارشناسان اصفهان نت کانفیگ میشود.

هنوز نظری داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *