راه های رفع کندی اینترنت و شبکه

برای دسترسی به راه های رفع کندی اینترنت و شبکه ،‌ابتدا باید واژه شبکه را شناخت، شبکه یک شرکت، از همبستگی تجهیزات مختلفی تشکیل می شود. هر یک از تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه در سرعت و کندی دخیل هستند. تجهیزات مختلفی که در یک شبکه ساده مورد استفاده قرار میگیرند، معمولا عباتند از:

کابل-سوکت-سوییچ-روتر-رایانه-کارت شبکه-سیستم عامل-اکسس پوینت-رادیو وایرلس-سرور-فایروال-رک-پچ کورد
نصب هر یک از تجهیزات و سرویس های بالا ، باید بر اساس استاندارهای خاصی انجام گیرد تا در کار شبکه خللی بوجود نیاورند. 

توپولوژی شبکه چیست؟ بهترین توپولوژی کدام است؟

به مجموعه استانداردهای اعمال شده در یک شبکه توپولوژی میگوییم.
توپولوژی یک شبکه توسط کارشناس ماهر شبکه طراحی و سپس اجرا می شود.
طراحی توپولوژی بر اساس نوع نیازهای سازمان، سرویسهای مورد استفاده، تجهیزات مختلف ، بودجه مورد نظر برای شبکه ، مکان قرارگیری تجهیزات و غیره طراحی می شود. درصد بالای خطاها و اختلالات درون شبکه در مرحله طراحی توسط اشتباهات یک طراح نا آشنا به استانداردها، شکل میگیرد. 

متاسفانه در بیشتر مواقع برای اصلاح این خطاها باید هزینه های چند میلیونی انجام شود. پس پیشنهاد میکنیم که حتما با افراد با سابقه و موفق در طراحی توپولوژی شبکه سازمان مشورت کنید. تا سریعتر به راه های رفع کندی اینترنت و شبکه دست پیدا کنید.

خطاهای رایج در شبکه

بیشترین نوع خطاهایی که ما در سازمانها با آن سرو کار داریم این است که متاسفانه طراح اولیه، فقط به نیازهای جاری شرکت توجه داشته و تجهیزاتی متناسب با همان مقدار تهیه کرده است. و توجهی به آینده شبکه شرکت نداشته است.
مثلا اگر شرکت یک لینک رادیویی با یک پردازنده ضعیف خریداری کند، ضمن سرعت پایین در انتقال دیتا در حال، امکان بالا بردن میزان ترافیک برای دستگاه های جدید وجود ندارد و به طور کل باید دو رادیو وایرلس جدید خریداری شود که چند ده میلیون تومان هزینه دارد و رادیو های قدیمی بلا استفاده می شود