پیاده سازی اکتیو دایرکتوری

اکتیودایرکتوری و شبکه دامین در اصفهان

اکتیودایرکتوری و شبکه دامین در اصفهان توسط شرکت معتبر داده پردازی اصفهان نت با همکاری متخصصان مجرب و با تجربه با ارائه بهترین سرویسها و خدمات پشتیبانی انجام می شود.

داده پردازی اصفهان نت فعال در حوضه شبکه های رایانه ای در اصفهان ارائه دهنده همه خدمات ویندوز سرور ,نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری و شبکه دامین است.

اکتیو دایرکتوری چیست و چه کاربردی دارد

اکتیو دایرکتوری یک سرویس ویندوز سرور است و یک روش طراحی ساختاردایرکتوری در سازمان ایجاد میکند. قبل از نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری ابتدا لازم است ساختار , زیر ساختها و نیازهای سازمان بررسی شود. برای مثال بعضی شرکت های کوچکتر دارای شبکه ای متمرکز هستند و در یک نقطه کانونی به هم متصل هستند اما بعضی از شرکتها و سازمانهای بزرگ چندین شعبه دارند و ه هر شعبه دارای ساختار جداگانه نسبت به بقیه عمل میکند. در این سازمان ها اکتیو دایرکتوری میتواند به کمک مدیرین برای ایجاد ساختاری قدرتمند به منظور تمرکز دهی به شبکه عمل کند.

این سازمانها به ساختاری غیر متمرکز نیاز دارند تا بتواند شبکه ها و کاربرانشان را مدیریت کنه. اکتیو دایرکتوری سرویس همیار مدیریتی برای مدیران است و کار تمرکز دهی و مدیریت کاربران را انجام میدهد. به سروری که اکتیو دایرکتوری بروی آن اجرا میشود دامین کنترلر میگوییم.

زیرساخت مورد نیاز راه اندازی اکتیو دایرکتوری  


سرویس اکتیو دایرکتوری برای مرتبط کردن شبکه ها به هم، به دو سرویس DNS , DHCP نیازمند است. این سرویس ها به شبکه شرکت سرعت، نظم و دقت میبخشد و بستر مدیریت شبکه را فراهم می کند. تمام کاربران , پرینترها و داده های به اشتراک گذاشته در این بخش قرار میگیرند.

راه اندازی شبکه دامین


برای داشتن یک شبکه پویا باید بهترین شرکت فعال در زمینه شبکه های کامپیوتری مشاور شما باشند. در اصفهان ما میتوانیم در نصب ویندوز سرور و سرویس های مختلف آن به شما کمک کنیم.