چطوری سرعت لپ تاپ و کامپیوتر را بابلا ببریم؟

 
 
 

برای افزایش سرعت لپ تاپ و کامپیوتر های قدیمی چکار کنیم؟

برای بالا بردن سرعت لپتاپ میتونین یک هارد SSD تهیه کنین . اکثر افراد تصور میکنند که با بالا بردن حافظه ram میتوان سرعت بالایی را در سیستم خود ایجاد کنند. اما با افزایش رم کامپیوتر تا حد کمی میتونین که سرعت رو افزایش بدین. در این مقاله من سعی کرده ام که افزایش سرعت لپ تاپ و کامپیوترهای قدیمی تک هسته ای و دو هسته ای رو توضیح بدم. چون در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت این تجهیزات ممکن هستش که افراد زیادی توانایی خرید یه سیستم جدید رو نداشته باشند.

عزیزان توجه کنین که راهکار من در مورد افزایش سرعت کار در ویندوز هستش در مورد باز کردن برنامه ها و سرعت کلی لپ تاپ و کامپیوتر. برای افزایش سرعت پردازش برای بازی کردن یا برنامه های گرافیکی که نیاز به cpu قوی دارند , این راهکار عملی نیستش و باید از سیستمهای جدیدتر استفاده کنید.

بیشتر سیستمهای قدیمی که هنوزم قابلیت استفاده دارند در حال حاضر میتونن تا ۴گیگابایت ram رو ساپورت کنن. پس سعی کنین که رم رو تا ۴گیگ بالا ببرین. اما خیلی توی سرعت تاثیری نداره. خیلی برام مهم هستش که رم رو بالا ببرین تا بتونین ویندوز های بالاتر از ویندوز۷ رو نصب کنین. چون ویندوز های ۸٫۱ و ۱۰ به مراتب با سرعت بالاتری ذاتا از ویندوز ۷ برخوردارند.

راهکار بالا بردن سرعت ویندوز و برنامه ها در لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

مهمترین سخت افزار برای بالا بودن سرعت یک سیستم هارد hard drive  اون سیستم هستش. هارد دیسک یک قطعه مکانیکی الکترونیکی در کامپیوتر ها است که به مرور زمان دچار مشکلاتی میشه و باعث کندی سرعت میشه.

شما میتونین با تعویض هارد دیسک خود به هارد های جدید ssd که حدود ۱۰برابر سرعت بالاتری نسبت به هارد فعلی شما رو دارند , مشکل سرعت رو از بین ببرین. این نوع هاردها قطعه مکانیکی ندارند و مثل یک فلش عمل میکنند.

هارد ssd یکم گرون هستش. شما میتونین یک هارد sdd 128 گیگابایتی بخرین که فقط یک ویندوز روش نصب کنین. به محض زدن دکمه پاور, سیستم حدود ۳ثانیه بعد آماده به خدمت میشه. نرم افزارهای سنگینی مثل فوتوشاپ رو تا بزنین براتون باز میشه .

چطور دو هارد در لپ تاپ نصب کنیم؟

از اونجایی که هارد های ssd با حجم بالا خیلی گرون هستن و ممکن هستش که نخوایم هزینه زیادی انجام بدیم , یک هارد ssd 128 گیگابایتی بگیرین و در جای هارد اصلی لپ تاپ ببندین .  از اونجایی که دیگه تکنولوژی dvd به اخر خط رسیده و احتمالا دیگه کارایی براتون نداره. dvd drive لپ تاپ رو باز کنین و بجاش یه تبدیل ببندین که اسمش کدی هستش. با این تبدیل میتونین هارد قبلی لپ تاپ رو بگذارین داخل کدی و به لپ تاپ اضافه کنین و اطلاعاتتون رو روی اون بریزین. 

برای بستن هارد ssd بروی کامپیوتر البته نیاز ندارین به انجام کار خاصی. چون کیس جا زیاد داره برای اضافه کردن هارد. با بالا بردن سرعت لپتاپ از کار کردن باهاش لذت ببرین.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.